Prvý Deň dobrovoľníctva sa konal v roku 2008 v Ázii a Tichomorí, následne bol v roku 2011 zavedený Medzinárodný deň dobrovoľníctva (#globalvolunteerdayday) na celom svete.

Len v roku 2017 viac ako 100 000 zamestnancov na celom svete venovalo približne 400 000 hodín svojho času takmer 3 000 sociálnym a environmentálnym projektom.

Bratislava – 17. september 2018: Od 17. septembra do 30. septembra skupina Deutsche Post DHL vyzýva svojich zamestnancov z celého sveta, aby sa zúčastnili korporátneho desiateho Medzinárodného dňa dobrovoľníctva. Počas najbližších týždňov sú všetci zamestnanci nabádaní, aby aktívne podporovali charitatívne projekty vo svojich domovoch. Mnoho tímov využíva túto príležitosť na pomoc tým, ktorí to potrebujú, napríklad mladým ľuďom v sociálne znevýhodnených situáciách. Iné dobrovoľnícke iniciatívy zahŕňajú budovanie ubytovania pre tých, ktorí nemajú domov, starostlivosť o deti utečencov alebo podporu environmentálnych projektov. Len v minulom roku viac ako 100 000 zamestnancov na celom svete venovalo približne 400 000 hodín svojho času na realizáciu takmer 3 000 takýchto projektov. Takýmto spôsobom tento deň prináša skutočný a trvalý prínos, ktorý prospieva zamestnancom aj spoločnosti.

"Vďaka dlhodobému záväzku našich zamestnancov a podpore manažmentu sa Medzinárodný deň dobrovoľníctva rozrástol počas niekoľkých ostatných rokov do skutočného úspechu," vysvetľuje Christof Ehrhart, Executive Vice President Corporate Communications&Responsibility v skupine Deutsche Post DHL. Zamestnanci v Ázii oslavili prvýkrát Deň dobrovoľníctva v roku 2008; iba o tri roky neskôr skupina Deutsche Post DHL urobila z tejto aktivity globálnu udalosť, ktorá neskôr v roku 2013 rozšírila svoju pôsobnosť tak, že zahŕňala celoročné dobrovoľnícke projekty. "Spoločenská a environmentálna angažovanosť je neoddeliteľnou súčasťou našej firemnej stratégie a sme veľmi hrdí na to, že dobrovoľníctvo zamestnancov - spolu s rozmanitosťou samotných projektov - sa v ostatných rokoch tak stabilne rozvíjalo,” dodáva Ehrhart.

Zamestnanci si môžu slobodne vybrať miestne projekty, ktoré podporia, so zameraním hlavne na oblasť vzdelávania a zamestnanosť mladých ľudí alebo ochranu životného prostredia - oblasti, ktoré sú v súlade s firemnými programami ako sú GoTeach, GoHelp alebo GoGreen.
„Teší ma, že aj naši zamestnanci na Slovensku výrazne pomáhajú napĺňať ambície spoločnosti DHL a aktívne sa angažujú v projektoch Medzinárodného dňa dobrovoľníctva. V rámci neho sa mnohí z nich zapojili v septembri do už tradičného 8. ročníka dobrovoľného darovania krvi, aby tak pomohli zachrániť nejeden ľudský život. V marci naši zamestnanci vysadili 700 nových stromčekov vo Svätom Jure, čím prispeli ku korporátnemu cieľu vysadiť jeden milión stromov ročne,“ hovorí Nico Schütz, Country Managing Director DHL Supply Chain pre Slovensko.

V mnohých prípadoch zamestnanci Skupiny prispievajú svojimi zručnosťami či talentom a dlhodobo udržiavajú vzťahy s charitatívnymi organizáciami a projektami. Niektoré z projektov dostávajú aj finančnú podporu z korporátneho Living Responsibility Fondu, o ktorú môžu zamestnanci požiadať na podporu svojich projektov.

Táto webstránka používa cookies. Pokračovaním v prezeraní súhlasíte s ich použitím.