DHL poskytuje svoje logistické služby novému zákazníkovi v automobilovom priemysle

DHL vedúca logistická logistická spoločnosť poskytuje od januára 2015 logistické služby novému zákazníkovi, spoločnosti MAGNA SLOVTECA, s.r.o.. Spoločnosť MAGNA je kanadsko-rakúska spoločnosť pôsobiaca na slovenskom trhu v oblasti automobilového priemyslu od r. 1994. Hlavnou činnosťou je výroba vonkajších a vnútorných spätných zrkadiel ako i smeroviek na osobné automobily pre renomované automobilky. (BMW, Toyota, Ford, PSA, Renault, Hyundai, Kia, AUDI, Nissan, Mercedes, Suzuki, Fiat a pod.)

Divízia DHL Supply Chain zastrešuje internú logistiku spoločnosti MAGNA v rámci výrobného závodu v Novom Meste nad Váhom a logistického skladu v Rakoľuboch. Na tomto dôležitom projekte, ktorý rozširuje pôsobnosť divízie DHL Supply Chain v oblasti automotive po spoločnosti Volkswagen Slovakia o ďalšieho dôležitého hráča, pracuje pre spoločnosť DHL takmer 100 zamestnancov.

„Za krátku dobu pôsobnosti v spoločnosti Magna sme zákazníkovi priniesli niekoľko nových inovatívnych riešení“, hovorí Pavel Hendrych, Managing Director DHL Supply Chain Slovensko. „Zavedením automatického transportného vláčiku, ktorý dopravuje hotové výrobky z výrobných liniek do skladu obalov po vopred definovanej trase, odkiaľ sa následne prevážaju na kamiónoch do skladu v Rakoľuboch sme zlepšili efektivitu prevádzky; návrhom na investíciu do výstavby nových regálov sme zákazníkovi pomohli získat nové paletové pozície a pomohli mu tak zlepšiť skladovú kapacitu; a novým návrhom rozloženia skladu v Rakoľuboch sa nám podarilo zefektívniť plynulosť toku materiálu a tým aj zvýšiť produktívitu logistických činnosti.“

Táto webstránka používa cookies. Pokračovaním v prezeraní súhlasíte s ich použitím.