DHL SUPPLY CHAIN nasadila najnovšiu verziu inteligentných okuliarov po celom svete

 

•  DHL je jednou z prvých spoločností na svete, ktorá vo svojich skladoch a strediskách začne používať
   najnovšiu generáciu Glass Enterprise Edition (Inteligentné okuliare).

•  Tieto nové zariadenia boli vďaka batériám s dlhšou výdržou, rýchlejším procesorom a kratšej dobe
    nabíjania ďalej optimalizované pre priemyselné použitie v intralogistike.

•   Inteligentné okuliare a zariadenia nositeľné na tele sú súčasťou digitalizačnej stratégie DHL.
 

Senec, 17. jún 2019 -  DHL Supply Chain, líder na trhu v oblasti zmluvnej logistiky a súčasť skupiny Deutsche Post DHL Group, ďalej rozširuje zavádzanie inteligentných okuliarov a zariadení nositeľných na tele, ako súčasť svojej digitalizačnej stratégie. Ako jeden z prvých zákazníkov na svete, DHL bude odteraz používať druhú generáciu Glass Enterprise Edition. Zariadenie je schopné virtuálne podporiť proces vychystávania tovaru v skladoch pomocou zraku (tzv. vision picking). Rozšírená realita v skladoch napomáha presnejšiemu, produktívnejšiemu a efektívnejšiemu vychystávaniu tovaru. Užívateľsky jednoduché a intuitívne, hands-free vychystávanie zabezpečuje pozitívny zážitok a je zamestnancami vysoko hodnotené. Úspešné využívanie inteligentných okuliarov v zmluvnej logistiky presvedčilo aj iné obchodné jednotky v rámci DHL. V budúcnosti bude tieto prenosné zariadenia využívať vo svojich strediskách aj DHL Express.

Skôr ako sa inteligentné okuliare stali štandardom v dnešných skladových operáciách, prešli veľmi úspešným testovaním v DHL Supply Chain začiatkom roka 2015. Dodatočné testovanie prebieha v USA, Európe a Spojenom Kráľovstve. DHL počas posledných rokov nasadzovala túto technológiu krok za krokom a dnes používa vision picking – vychystávanie tovaru s podporou rozšírenej reality – vo väčšine geografických oblastí. Ide o úspech, ktorý presvedčil aj divíziu DHL Express. Odborníci na medzinárodné expresné doručovanie používajú inteligentné okuliare vo svojich strediskách nákladnej dopravy v Bruseli (Belgicko) a na letisku v Los Angeles (USA).  Ďalšie rozmiestnenie je plánované na amerických letiskách v New Yorku, Cincinnati a Chicagu.

"S druhou generáciou produktu Glass Enterprise Edition môžeme našim zákazníkom a zamestnancom poskytnúť ešte výkonnejšie, technicky optimalizované inteligentné okuliare. Schopnosť rozpoznávania objektov je pre nás obzvlášť sľubná pokiaľ ide o priemyselné využitie. S pomocou príslušného softvéru to už nebude iba o čítaní čiarových kódov, lokalizovaní produktov a zobrazovaní lokácií; v budúcnosti bude možné s pomocou inteligentných okuliarov identifikovať aj komplexné objekty. Očakávame, že to povedie k ďalšiemu zvyšovaniu produktivity, z čoho budú rovnako ťažiť naši zamestnanci i naši zákazníci,“ vysvetľuje Markus Voss, prevádzkový riaditeľ (COO) a IT riaditeľ (CIO) DHL Supply Chain.

Vylepšenia najnovšej generácie inteligentných okuliarov zahŕňajú dlhšiu výdrž batérie, procesor, ktorý je dvakrát rýchlejší a kratšie časy nabíjania. Zariadenie je podľa výrobcu tiež oveľa pevnejšie. Vylepšovanie sa vykonáva so zreteľom na priemyselné využívanie v intralogistike.

"Tieto okuliare a iné nositeľné zariadenia, ako sú napríklad prstencové skenery a inteligentné hodinky sa už využívajú v mnohých našich skladoch. Hoci sú tieto zariadenia popri robotoch, dronoch, autonómnych vozidlách a iných technológiách len jednou zo súčastí digitalizačnej stratégie DHL Supply Chain, veľmi ma teší pozitívna spätná väzba od kolegov, ktorí s týmito zariadeniami pracujú na dennej báze. Obsluha je intuitívna, ruky sú voľné pre vychystávanie tovaru a vizuálna podpora napomáha rýchlej lokalizácii tovaru a ich triedeniu do na to určených prepraviek. Naši kolegovia sú dokonale vybavení pre zabezpečenie rýchleho pickingu,” dodáva M. Voss.

Táto webstránka používa cookies. Pokračovaním v prezeraní súhlasíte s ich použitím.