DHL Supply Chain oslavuje Medzinárodný deň žien

  • Deutsche Post DHL má niekoľko iniciatív zameraných na podporu podielu žien v manažmente
  • Počet žien v DHL každým rokom rastie

Senec, 7. marec 2019 - Logistika sa často považuje za prevažne mužské prostredie, avšak tento trend sa postupne mení. Mnohé ženy majú v súčasnosti vedúce manažérske pozície. V rámci skupiny Deutsche Post DHL (DPDHL) tvoria ženy 35% pracovnej sily a podiel členov predstavenstva žien sa za ostatných 5 rokov zvýšil z 30% na 40%.

Skupina zaviedla niekoľko iniciatív na podporu postavenia žien. Medzi nimi aj iniciatívu "Ženy v manažmente", ktorá bola spustená v roku 2011 a má za cieľ identifikovať hlavné prekážky v rozvoji kariéry žien a uľahčiť im tak prístup ku všetkým pozíciám. Táto iniciatíva bola ocenená v súťaži Catalyst Award 2019, ktorá vyhodnocuje projekty zamerané na podporu postavenia žien v spoločnostiach. Spoločnosť DP DHL tiež získala ocenenie Total E-Quality Award a European Diversity Award – obe za podporu rozmanitosti. Ambíciou spoločnosti je vytvoriť prostredie, ktoré podporuje rozmanitosť a integráciu a rozvíja silnú firemnú kultúru, ktorá podporuje prácu každého.

"DPDHL je nadnárodná spoločnosť, ktorá združuje ľudí z rôznych kultúr, s rôznymi schopnosťami a skúsenosťami. Rozmanitosť je súčasťou nášho každodenného pracovného života a podpora žien, či už priamo v manažmente alebo na ktorejkoľvek inej pozícii je rozhodujúcim faktorom nášho podnikateľského úspechu," povedal Frank Appel, generálny riaditeľ Deutsche Post DHL.

Rastúci podiel žien v DHL Supply Chain na Slovensku

“Som hrdý na skutočnosť, že v našej spoločnosti vidím stále viac a viac žien na vedúcich a manžérskych pozíciách. Obzvlášť veľkú  radosť  mám z toho, že DHL postupne búra mýty o tom, že logistika je odvetvie, ktorému dominujú muži.  Ak mám hovoriť za seba, ženy sú tie, ktoré popri rôznych iných kvalitách k líderstvu pridávajú harmóniu, vyváženosť, nadšenie a jemnosť. Spoločnosti ako DHL tieto kvality pre svoj úspech naliehavo potrebujú. Udržíme si tak našu najväčšiu hodnotu - našich ľudí,” hovorí Gergely Zajkás, riaditeľ ľudských zdrojov DHL Supply Chain Slovensko.

Rastúci počet žien, a to nielen v manažérskych pozíciách, badať aj v slovenskej divízii DHL Supply Chain, ktorá je u nás špecialistom zmluvnej logistiky. V ôsmych prevádzkach divízie pracuje celkovo viac ako 3 350 zamestnancov, z čoho je viac ako 35% žien a toto číslo sa z roka na rok zvyšuje. Svet logistiky v DHL Supply Chain ponúka širokú škálu pozícií v oblasti skladovania, distribúcie, riadenia zdrojov, riadenie projektov, a pod., kde je možné uplatniť množstvo rôznych zručností a pracovných profilov.

Objavte širokú škálu pozícií, ktoré ženy zaberajú  a misie, za ktoré zodpovedajú, prostredníctvom našich príkladov a profilov zamestnancov v DHL Supply Chain na Slovensku:


MONIKA HVOZDOVÁ, HSE/BCM and QRA Lead

“Logistika je dynamickým odvetvím s rýchlymi rozhodnutiami a ani jeden deň nie je rovnaký, o čom mám možnosť presviedčať sa už 11 rokov v našej spoločnosti. Mojou úlohou je byť nablízku, vedieť poradiť, nájsť riešenie a koordináciu v oblasti integrovaného manažérskeho systému, kde spadá kvalita, životné prostredie, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci a krízový manažment.

Veľmi ťažká úloha v takmer mužskom svete, ktorý sa nám darí kombinovať so ženskou intuíciou. A funguje to aj vďaka skvelým ľuďom, ktorých mám okolo seba. Logistov.“

 

 

 

 


LUCIA RUSINKOVÁ, OMS Advisor
„Mojou rolou je implementácia Operation Management Systemu – Systému riadenia prevádzky na Slovensku – spolu s mojim tímom štandardizujeme procesy riadenia na našich prevádzkach a pomáhame vedúcim pracovníkom efektívnejšie riadiť svoje tímy. V DHL pracujem už šiesty rok, pričom som niekoľkokrát dostala a rada využila možnosť kariérneho rastu v rámci spoločnosti. Doteraz som pracovala nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a v Poľsku.

Je pravdou, že logistika je prevažne svetom mužov, a často sa stane, že na stretnutiach som jedinou ženou v miestnosti. Moja skúsenosť je však našťastie taká, že ak svoju prácu robíte s rešpektom a dosahujete výsledky, je jedno, či ste žena alebo muž. A ak my ženy máme pochybnosti, či do logistiky patríme – stačí si spomenúť na naše mamy – tá moja je pre mňa jednoznačne tým najväčším špecialistom logistiky. “

 

MARTINA KOČKOVÁ, Resource Centre Lead

„V spoločnosti DHL pracujem 2 roky na pozícií manažérky Náborového centra a v poslednom čase sa mi pridružila aj agenda HR Business Partnera pre Head Office. Moja práca je veľmi dynamická s potrebou vedieť prioritozovať úlohy tak, aby boli na konci všetci spokojní.

Byť ženou v prevažne mužskom kolektíve vnímam ako úplne prirodzené, kedže sa to so mnou tiahne už od bývalého zamestnania. Mužský svet je logický, založený na argumentoch a myslím si, že práve my ženy ho vhodne dopĺňame svojou intuíciou a schopnosťou vytvárať príjemné pracovné prostredie a vzťahy.

Rada vidím, keď muži volia jemnejšie správanie v komunikácií so mnou a mojimi kolegyňami a zároveň je pre nás príjemné vnášať do pracovného zhonu v logistike trochu nežnosti.“

 

 

Všetky tieto ženy sú v každodennom živote dôkazom toho, že svet logistiky nie je vyhradený len pre mužov, a že si tu našli svoje miesto.  Uznávané sú najmä pre svoje kvality, medzi ktoré patrí všestrannosť, diplomacia, vytrvalosť, počúvanie, autonómia či schopnosť prijímať rozhodnutia.

 

Táto webstránka používa cookies. Pokračovaním v prezeraní súhlasíte s ich použitím.