DHL získala ocenenie ‘Logistická spoločnosť roka’ v súťaži Automotive Supply Chain Global Awards 2014

Ocenenie bolo udelené za zvýšenie produktivity a riadenie zmien na externej sekvenčnej pobočke v TyreFort, Birmingham/UK, a to:

  • Nárast variant sekvenovaných dielov z 1,500 na 3,787
  • Týždenne sekvenovaných 340,000 dielov s presnosťou 99.99%
  • Nárast skladovaných paliet o 311% z 4,500 na 14,000

Senec, 4. február 2015: Vedúca logistická spoločnost DHL získala ocenenie „Logistická spoločnosť roka“ v súťaži Automotive Supply Chain Global Awards 2014, ktoré zdôrazňuje excelentnosť logistiky v automobilovom priemysle.

Ocenenie vyzdvihuje nielen prínos DHL v sekvenovaní dielov pre modely Jaguar Land Rover v 2 závodoch v strede krajiny a iných výrobných linkách v UK, ale aj bezproblémový program pre riadenie zmeny v sekvenčnom centre v TyreFort, Birmingham, ktoré podporuje ambiciózne rastové plány spoločnosti Jaguar Land Rover.

„Sme radi, že Automotive Supply Chain ocenilo naše výsledky v podpore zákazníka v TyreFort“, povedal Bill Bacon, Managing Director Automotive, DHL Supply Chain UK. „Vďaka intenzívnej spolupráci s Jaguar Land Rover sme zdokonalili našu prevádzku a zjednodušili komplexný dodávateľsko-odberateľský reťazec“.

Pobočka poskytuje širokú škálu služieb od prijímania dielov od výrobcov po sekvenovanie a transport sekvenovaného materiálu na výrobné linky v Solihull a Castle Bromwich. Bezproblémové poskytovanie služieb s pridanou hodnotou v TyreFort je kritické pre nepretržitú prevádzku oboch závodov.

Od otvorenia sekvenčné centrum v TyreFort neustále prijíma výzvy súvisiace s rastom spoločnosti Jaguar Land Rover a narastajúcou mierou prispôsobovania vozidiel požiadavkám zákazníkov.

„Dôležitou výzvou pre výrobcov automobilov, kde je zásobovanie regionálne, ak nie globálne, je riadenie dostupnosti dielov voči plánom výroby s najdlhšou možnou predpoveďou, s najvyššou možnou flexibilitou až po záverečnú montáž, ktoré umožňujú prispôsobovanie zákazníkom“, hovorí Petr Staněk, Operations Director Automotive & Industry Sector, DHL Supply Chain, Slovensko.

Narastajúci dopyt po vozidlách spoločnosti Jaguar Land Rover vedie k zvýšeným investíciám v UK. Reakciou DHL bol priebežný monitoring vlastných procesov a vývoj takých systémov v TyreFort sekvenčnom centre, aby sa minimalizoval dopad narastajúceho dopytu a komplexnosti.

Transport taktiež zohrával dôležitú rolu vo včasnom zásobovaní centra materiálom. K dosiahnutiu tohto cieľa DHL prevádzkuje vyčlenený vozový park 14 kamiónov, 1 nákladného auta a 2 dodávok na dodanie dielov na správne miesto v správnom čase.

DHL Supply Chain disponuje 40-ročnou históriou v prevádzkovaní špičkových logistických reťazcov pre najinovatívnejšie a najúspešnejšie spoločnosti v oblasti automobilového priemyslu, vrátane 15-ročnej spolupráce s britským výrobcom luxusných vozidiel Jaguar Land Rover.

Fotka

Zľava doprava:

Bob Naylor, VP, Automotive UK & EU Freight, DHL Supply Chain a Nigel Collyer, Key Account Director, Automotive UK, DHL Supply Chain prijímamú ocenenie.

Tlačovú správu a ďalšie informácie nájdete na www.dpdhl.com/pressreleasesKontakt pre médiá:
DHL Supply Chain
Marketing & Communications Manager
Klaudia Višňovská
Tel.: +421 905 634 326
E-mail: klaudia.visnovska@dhl.com
DHL – Logistická spoločnosť pre celý svet

DHL je svetovým lídrom trhu v oblasti dopravy a logistiky. DHL divízie ponúkajú bezkonkurenčné portfólio logistických služieb ako tuzemské a medzinárodné balíkové služby, medzinárodnú expresnú prepravu, cestnú, leteckú a námornú dopravu v celom dodávateľsko-odberateľskom reťazci. S viac ako 340 000 zamestnancami vo viac ako 220 krajinách a oblastiach, spájajú ľudí a spoločnosti bezpečne a spoľahlivo po celom svete a ponúkajú im globálne obchodné toky. Vďaka špeciálnym riešeniam pre rastúce trhy a priemyselné sektory ako e-Commerce, technológie, zdravotníctvo, energetika, automobilový priemysel a maloobchod, svojmu záväzku v sociálnej zodpovednosti a bezkonkurenčnému vstupu na rozvíjajúce sa trhy je DHL rozhodne na pozícii “Logistická spoločnosť pre celý svet”.

DHL je súčasťou skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosiahli v roku 2015 viac ako 59 miliárd EUR.

Táto webstránka používa cookies. Pokračovaním v prezeraní súhlasíte s ich použitím.