DHL zvyšuje povedomie detí o bezpečnom správaní sa v blízkosti veľkých vozidiel

DHL pokračuje na Slovensku s mimoriadne úspešným programom bezpečnosti na cestách, navrhnutým charitatívnou organizáciou DHL UK Foundation, ktorý je pôvodom z Veľkej Británie a jeho cieľom je zvýšenie povedomia detí vo veku 7-11 rokov o nebezpečí, ktoré im hrozí v blízkosti veľkých motorových vozidiel.

Klaudia Višňovská, Marketing and Communications Manager DHL Supply Chain a Freight Slovensko hovorí: „Program je postavený na živej a interaktívnej prezentácii za pomoci kamióna, ktorý je dopravený do priestorov školy alebo iného neďalekého vhodného priestoru (ihrisko, parkovisko,...). Tieto demonštrácie sa snažia o to, aby deti získali čo najautentickejší zážitok, ktorý im pomôže vstrebať a zapamätať si dôležité informácie. Počas demonštrácie si deti uvedomia aká obrovská je váha a rozmery kamiónu a získajú vlastnú skúsenosť s tým, ako málo vodič kamiónu vidí a počuje z kabíny svojho vozidla.“

Deti si počas ukážky majú možnosť vyskúšať aj pozíciu vodiča, to ako vidí a čo počuje z kabíny svojho vozidla. Posolstvo TACS školenia je rozdelené na tri časti: Výhľad, Zvuk a Bezpečnosť.

V časti zameranej na Výhľad vysvetlí lektor deťom, ako je obmedzený výhľad vodiča z kabíny. Poukáže na slepé body vodiča a ukáže im, prečo je nebezpečné stáť v oblasti slepých bodov, kde ich vodič nevidí.

Časť zameraná na Zvuk sa sústredí na hluk produkovaný kamiónom, pre ktorý je pre vodiča nemožné počuť, čo sa deje mimo kabíny.

Informácie o Bezpečnosti dávajú do pozornosti rozmery a váhu kamiónu. Lektor vysvetlí, že práve veľkosť a váha robia z kamiónu veľmi nebezpečné vozidlo a poradí deťom, ako predísť zraneniam alebo smrti spôsobenej nehodou.

Prvé TACS školenie v tomto roku sa uskutočnilo v Nitre na Dopravnom ihrisku Chrenová v spolupráci s Okresným dopravným inšpektorátom v Nitre a Mestskou políciou Nitra. Vyškolených bolo 180 detí prvého stupňa Základnej školy Kniežaťa Pribinu. Ďalšie školenia sú naplánované na 30. mája, kedy opäť ožije spomínané Dopravné ihrisko v čase 13,00 - 17,00 hod. Bude sa tu konať II. ročník podujatia „Bezpečne na Deň detí“. Dve školenia pre približne 200 detí prebehnú aj na základných školách v Bratislave a Sládkovičovo. Celkovo sa tak demonštrácie bezpečnosti na cestách počas mája a júna zúčastní takmer 700 detí.

Základné školy, ktoré majú záujem o školenie TACS sa môžu ohlásiť na adrese DHL Logistics (Slovakia), spol.s r.o., Klaudia Višňovská, Dialničná 10/B, 903 01 Senec.

 

Táto webstránka používa cookies. Pokračovaním v prezeraní súhlasíte s ich použitím.